Chystáte se na jízdu mezi Hořovicemi a Žebrákem? Může se vám stát, že nebudete mít jasno v dopravním značení, které v místech určuje povolenou rychlost. V úseku výjezdu nákladních vozů ze stavby je značení totiž nejasné. V místech, kde mají řidiči projíždět padesátkou, se objevuje navíc značení, které povoluje sedmdesátikilometrovou rychlost.

„Značení se sedmdesátkou bylo původně zakryté. Mohlo se stát, že kryt odstranili například vandalové,“ vysvětluje situaci na silnici mezi Hořovicemi a Žebrákem Miloslav Jelínek, a to za odbor technický a dopravní Městského úřadu Hořovice. Miloslav Jelínek dodává, že na komplikace s dopravním značením upozornív úterý 22. březnazástupce Policie ČR.

Řidiči si na konec dopravních omezení počkají až do letošního července. „Padesátka je zde opravdu na místě. Denně jezdím po Žebrácké do zaměstnání, silnice nebyla bezpečná ani před tím, než začaly nákladní vozy vyvážet zeminu od upravované železniční trati,“ upozornil řidič Pavel.

Desítky nákladních vozů vyvážely zeminu od trati i včera. Nánosy bahna však téměř okamžitě mizely pod čistícími vozy. Vozovka však zůstávala mokrá. V každém případě by řidiči mezi Hořovicemi měli dbát zvýšené pozornosti.