Objekt prozatím zůstane ve vlastnictví státu. „Záměr zhatilo ministerstvo financí, které žádost po dvou letech jednání neschválilo. Ministerští úředníci odeslali k rozhodnutí obsáhlý výklad a rozbor, v němž je uvedeno, že jsme jednoznačně nedoložili veřejný zájem. Ten není zákonem nijak definován. Záleží pouze na politickém rozhodnutí, jak kdo veřejný zájem vnímá a jak se k tomu kdo postaví,“ uvažuje nad rozhodnutím hořovický starosta Ondřej Vaculík.

Ministerstvo financí Hořovickým doporučilo, aby veřejný zájem bezplatného převodu doložili výrazněji. „Výraznější veřejný zájem, než v provozování mateřské školy by mohl být možná chudobinec. To bychom museli mateřinku zrušit,“ zvažuje starosta. Zároveň však jedním dechem dodává, že to se nestane. „V budově ve Větrné ulici nadále zůstane mateřská škola,“ konstatoval starosta Ondřej Vaculík.

Budova v hořovické Větrné ulici patří Národnímu institutu dětí a mládeže. Společně s touto institucí žádali Hořovičtí o převod několikrát. Město Hořovice ji však nadále bude mít v bezplatné výpůjčce. Ta končí letos v listopadu. „Se zástupci Národního institutu dětí a mládeže jsme se dohodli na tom, že nebude problém výpůjčku prodloužit, a to například na dobu, než budeme schopni budovu školky odkoupit,“ uzavřel starosta.

V případě, že by Hořovičtí v budoucnu objekt opravdu odkoupili, z prodejní ceny by byla odečtená cena nástavby, na které se Hořovičtí finančně podíleli.