Lidé by měli počítat s tím, že kolony aut se zde ve špičce budou pravděpodobně tvořit nejméně do konce června. Problémy souvisí s poškozenou hrází Červeného potoka. Přestože zástupci Povodí Vltavy ji opravili už v únoru, úpravy přilehlé silnice a chodníku začaly až 1. června.

Několik měsíců museli řidiči projíždějící Tyršovou ulicí respektovat betonové bloky, které zúžili silnici do jednoho pruhu. Bezpečnost v místě zajišťovala výstražná světla.Nyní je u Červeného potoka umístěná stavební technika a doprava je řízená semafory kyvadlově.

O současné opravy na hořovické výpadovce ve směru na Žebrák se dělí město a kraj. Hořovičtí musí zajistit renovaci chodníku. „Náklady na tuto akci dosahují přibližně čtyři sta tisíc korun. Stavební práce budou trvat do konce tohoto měsíce,“ upřesnil za Městský úřad Hořovice Milan Šnajdr.

Úpravu komunikace zajistí Středočeský kraj, který ji má ve své správě. „Silnici je třeba odvodnit,“ uvedli zástupci Krajského úřadu Středočeského kraje s tím, že nejdříve je nutné začít se stavbou chodníku.

„Následně, po dokončení chodníku, bude provedena oprava silnice, a to v průběhu měsíce června. Úprava komunikace vyjde přibližně na dvě stě tisíc korun,“ uzavřela za kraj Markéta Vítková.