„Na posledním jednání rady města jsme se zabývali rozpočtem a celkovou finanční situací města. Došli jsme k ne zcela potěšitelným závěrům. Na letošní rok už nemůžeme plánovat žádné další stavební akce ve městě, protože na ně nejsou peníze,“ konstatoval starosta Hořovic Ondřej Vaculík.

Rezervy pohltily nejen opravy komunikací. „Máme každým rokem k dispozici přibližně 25 až 30 milionů korun, s nimiž můžeme hospodařit v rámci oprav a investic takzvaného veřejného prostoru.Odklízení sněhu nás stálo téměř 3,75 milionu korun. Letos jsme do této částky zařadilitaké náklady na opravu silnice na sídlišti Karla Sezimy, náklady na stavbu chodníků v Tyršově a Klostrmannově ulici. Bylo třeba odstranit i havarijní stav komunikaci vedoucí k holobytům, kterou každým rokem poškodí voda.Dalším výdajem bude například rekonstrukce vnějších schodů budovy městského úřadu a také schodiště, které propojí venkovní aquapark a krytý bazén. Už připravených akcí je mnoho, na další nejsou peníze,“ popsal Ondřej Vaculík.

Zatím není jasné, zda se pro letošní rok situace v Hořovicích může zlepšit. „Obrat by mohl nastat v případě, že bychom získali nějaké peníze navíc. Například prodejem některé budovy města. Pokud se tak nestane, máme pro letošní rok vystaráno,“ uzavřel hořovický starosta.
V současné době Hořovičtí uvažují například o prodeji ubytovny. Situaci jim však prozatím komplikuje to, že by zde chtěli zachovat saunu.