Její nutná rekonstrukce byla na první pohled prodělečná. Ukázalo se však, že vyhlášená sauna by chyběla nejen místním, ale i lidem z okolí. „Neberte nám hořovické blaho,“ volali saunaři. Nesouhlasili tak s prodejem vyhlášeného místa Hořovic.

Saunaři navíc městu nabídli, že s opravami objektu pomohou. „Rozhýbali rekonstrukci, kvůli které jsme chtěli budovu prodat. Právě v těchto dnech se opravuje střecha. Dodavatele, který potřebné opravy udělá, si zajistili návštěvníci sauny, město uhradí finanční náklady. Budovu tedy prodávat nebudeme,“ konstatoval místostarosta Hořovic Petr Bakule.

„Rozhodli jsme pro zachování sauny hlavně z toho důvodu, že prodej by byl k lidem necitelný. Opravy se nám původně zdály nerentabilní, netušili jsme, že zájem lidí bude tak veliký,“ dodal místostarosta Bakule.

Saunaři si některé drobné opravy vnitřku budovy zajistí sami. „Například drobné úpravy vnitřních prostor. Ukázalo se, že saunaři jsou úžasná parta lidí,“ uzavřel za vyznavače hořovické sauny Jaroslav Ortman.

Celkové náklady na renovaci hořovické sauny dosahují přibližně 110 tisíc korun. Z toho renovace střechy si vyžádá přibližně 80 tisíc korun. První říjnový den by měla být sauna ji otevřená.