Víkend 4. a 5. dubna byl pro děvčata ze zájmového kroužku Aerobik SVČ- Domeček Hořovice v Oseku v soutěžním duchu. V sobotu se dívky zúčastnily soutěže Princezna junior aerobiku, pořádané TJ Sokol Komárov.

Dívky z Hořovic obsadily stupně vítězů

Je to soutěž jednotlivců, kdy dívky cvičí choreografii aerobiku podle cvičitelky. Jsou rozděleny do 5 věkových kategorií. Soutěže se zúčastnilo celkem 82 soutěžících a naše děvčata se probojovala až na stupně vítězů.V 0. kategorii se ze 16 soutěžících naše děvčata umístila na prvních čtyřech místech ( 1. Beátka Sojková, 2. Anička Kostková, 3. Adélka Kanková , 4.Nelinka Anýžová ). V 1. kategorii soutěžilo 25 soutěžících a naše dívky se umístily takto: Eliška Vokáčová 1., Emma Friedmannová 2., Daniela Hlavová 4., Kačka Voříšková 15. a Anežka Voříšková 17.
Ve 2. kategorii obsadila Dominika Machová 2. místo, Jarmila Opatrná 3. místo a Eva řezáčová 16. místo. Protože většina našich děvčat je členkami Sokola Komárov, staly se zároveň přebornicemi župy.

Stříbrná radost

Dalšího velkého úspěchu dosáhla starší děvčata z Domečku Hořovice Jarmila Opatrná, Dominika Machová, Emmča Friedmannová a Eliška Vokáčová na soutěži Aerobik mini teams v Kralupech nad Vltavou. Tam děvčata vystupovala s pódiovou skladbou s obručemi na známou písničku Mamma Maria. I když se cítily jako Popelky v kostýmech bez flitrů a ozdob, které měly jejich soupeřky, nezalekly se a podaly svůj nejlepší výkon. V silné konkurenci obsadily krásné druhé místo a vrátily se domů se stříbrným pohárem.
Pro děvčata z kroužku Aerobik to byl úspěšný víkend. Dokázaly si, že i když nemají drahé sportovní kostýmy, mohou být lepší než soupeřky. Stačí mít větší chuť, radost ze cvičení a píli.

Autor článku: Eva Veigendová