Vytrhané koleje, desítky dělníků, těžké stroje a provizorní lávky k nástupištím. Tak vypadá hořovické vlakové nádraží. Většina cestujících stavební práce respektuje, lidem rozkopaná stanice nevadí. „Trať dlouho nikdo neopravoval. Myslím, že naposled před pětadvaceti lety, úpravy jsou potřeba,“ uvedl Jiří Jelen z Hořovic.

Prodejna jízdenek

A co Optimalizací trati Beroun – Zbiroh cestující v Hořovicích získají? Do 2. prosince by měla být dokončená stavba bezbariérového podchodu, úprava nástupišť a části kolejí. „Stavaři zároveň budují energocentrum a nové veřejné toalety. Těsně na začátku podchodu bude stát výdejna jízdenek,“ popsal tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Veřejné toalety

Na první pohled ideální stav. Lidé se však ptají, zda budou toalety opravdu cestujícím přístupné. Zástupci Českých drah v tom mají jasno. „Jakmile skončí rekonstrukce toalet, budou je provozovat České dráhy. Abychom zamezili vandalismu, bude to zřejmě formou půjčování klíčů v pokladně, ale k dispozici veřejnosti určitě budou,“ tvrdí tiskový mluvčí ČD Radek Joklík.

Další informace ohledně úpravy trati na Hořovicku přineseme v příštích vydáních Deníku.