Vedle náročných projektů, jako je rekonstrukce autobusového nádraží, krytého plaveckého bazénu a budov města, usilují Hořovičtí i o renovaci Palackého náměstí.
První krok učinili zástupci města, když se v loňském roce přihlásili do architektonické soutěže o cenu Petra Parléře. Návrh na rekonstrukci hořovického náměstí byl zařazen mezi 11 měst, která postoupila do další etapy soutěže. I když se projekt na rekonstrukci v dalším kole již neumístil, město Hořovice získalo návrh na nový vzhled Palackého náměstí.

Projekt ulehčí dopravě

Podle senátora Jiřího Oberfalzera, který společnosti Petra Parléře předsedá, byla účast Hořovic v soutěži úspěšná. I když hořovické projekty nezvítězily, zaujaly architekty a město získalo studie, které může v budoucnu použít na kultivaci Palackého náměstí. „Návrhy jsou zajímavé. Zvláště ten, který vytěsní část dopravy přímo z náměstí a navrhuje zde podzemní parkoviště,“ uvedl senátor Jiřího Oberfalzer.
Veřejná prezentace výsledku soutěže o cenu Petra Parléře se uskuteční v pondělí 9. března od 18 hodin v hořovickém klubu Labe. „Spolu se zastupiteli se těším na ohlasy občanů Hořovic,“ dodal senátor.
Hořovičtí hodlají využít evropské fondy. „Příprava složitých projektů je časově náročná. Například kompletace dokumentace k rekonstrukci autobusového nádraží trvá již dva a půl roku. Na opravu Palackého náměstí se pokusíme získat finance z evropských fondů. Záleží hlavně na tom, zda bude vypsán dotační titul, který bychom mohli k žádosti využít,“ vysvětlil starosta Hořovic Luboš Čížek.