Vytopené sklepy, neprůjezdné ulice, kroupy i vlny o výšce čtyřiceti centimetrů. To vše přinesly včerejší přívalové deště, které v odpoledních hodinách zasáhly i Berounsko.

Nejhorší situace byla v okolí Hořovic, Komárova a Oseka. „Ze sklepů odčerpávají vodu dobrovolní hasiči," konstatoval starosta Komárova Antonín Merhaut s tím, že voda zatéká to řady domů.

O situaci v Hořovicích informoval starosta města Jiří Peřina. Přestože se včera nacházel na opačném konci republiky, situaci ve městě sledoval. „Kvůli silnému krupobití byla dočasně neprůjezdná Pražská ulice," uvedl Peřina.

Jeho slova doplnil Aleš Krajdl ze Zaječova, který včera Hořovice navštívil. „Voda se hrnula z autobusového nádraží na Palackého náměstí. Zde se tvořila až čtyřiceticentimetrová zpětná vlna," popsal Aleš Krajdl.

Ušetřené nebylo ani hořovické sídliště Višňovka. Na některé střechy domů napadlo až půl metru krup. „Voda se dostala na vnitřní schodiště, navíc jsme bez elektřiny. Už zde byli hasiči i policie," prohlásila místostarostka Hořovic Jana Šrámková.

Hasiči se rozhodně nezastavili. Jen do 20. hodiny večerní řešili v souvislosti s bouřkou a krupobitím 52 zásahů. „A to rozhodně není konečné číslo. Řada zásahů čeká ještě v tzv. pořadníku. A to nikoli z důvodu, že by byly méně závažné, ale prostě kapacita hasičů, a to včetně dobrovolných, nestíhá všechny případy řešit a musí se výjezdy obavit postupně," uvedla včera večer pro Deník mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Vladimíra Kereková.

Lidé se obraceli na hasiče hlavně kvůli vytopeným sklepům, garážím, chodbám. „Ale asi nejčastější problém byly spadané stromy, které bylo třeba rozřezat a odstranit," uvedl jeden ze zasahujících hasičů.