Jsou ale i dny, kdy jich je i několikrát tolik. „Na začátku prosince jsme měli během jednoho dne šestnáct porodů. Kolik jich nakonec v letošním roce bude, ještě nevíme. Konkrétní čísla zatím neznáme, ale nejspíše překročíme v porodech loňský rekord,“ informoval mluvčí hořovické nemocnice Konstantinos Tsivos.

Do hořovické nemocnice jezdí rodičky nejen z celého Středočeského kraje, ale i z Plzně, z Prahy a jejího okolí. Porodnice U Sluneční brány je mezi rodičkami velmi oblíbená. Láká je nejen moderní vybavení s veškerým komfortem, ale také příznivé reference a vlídný přístup našeho personálu. Oblíbenost porodnice potvrzují i čísla. Před deseti lety zde počet porodů dosahoval tisícovky.

V roce 2015 už jich bylo 1580. „V tomto roce se narodila naše první trojčátka,“ upozornil mluvčí hořovické nemocnice. V loňském roce se v hořovické porodnici narodilo 21 dvojčat.

Prvním miminkem letošního roku byl Honzík Zika. Narodil se 1. ledna. Novoroční chlapeček měřil 50 centimetrů a vážil 3,850 kilogramu. Jeho maminka Eva Ziková si ho odvezla do Zaječova. Kdo bude prvním miminkem roku 2018 je prozatím tajemstvím. Několik adeptů už ale je.