Dalším zatížením je podávání monoklonálních látek, kterých je zatím dostatek. „Snažíme se podávat protilátky všem indikovaným pacientům. Je však nutno si uvědomit, že aplikace je další činností, která zatěžuje nemocnici. Personál, který je přidělený na tuto práci, pak chybí někde jinde. Zároveň jsme limitováni kapacitou lůžek pro aplikaci. Pro tento týden máme monoklonálních látek dostatek, další dodávku očekáváme začátkem příštího týdne,“ upřesnil ředitel.

Online reportáž

Nemocnice je tak na pokraji počátku omezování standardního chodu. „Vyčlenili jsme prakticky celý prostor oddělení intenzivní péče pro léčbu covidových pacientů. Tím jsme ale výrazně omezili průchodnost pro ostatní pacienty, obzvláště pro ty po náročných operacích. V současné době využíváme část interního oddělení jako covidovou jednotku. Prostorově s lůžky a péčí pomáhají i jiná oddělení. V případě dalšího růstu budeme muset přistoupit k omezování plánované péče,“ zdůraznil Michal Průša.

Ne každý den se strážníkům berounské městské policie přihodí, že se budou muset pustit do odchytu australského vačnatce, který se v úterý 23. listopadu volně pohyboval v lokalitě Na Cibulce.
Policisté naháněli u Berouna klokana. Vačnatec má patřit fanouškovi Bohemky

Ředitel v současné situaci očekává spíše nepříznivý vývoj. „Vzhledem k tomu, jak se horší situace v ostatních krajích, obzvláště ve Zlínském, očekáváme, že se podobná situace časem přesune i sem. Takový nárůst bude pokračovat minimálně ještě tři týdny. Je nutné si uvědomit, že když je pacient diagnostikován pozitivně na covid, tak v nemocnici se může objevit až za dva týdny. Za tři týdny pak může skončit na intenzivním lůžku,“ vysvětlil ředitel.