Šťastnou maminkou se stala paní Marcela Csergeová z Králova Dvora, která přesně v 1:50 hodin porodila dceru Kateřinu. Ta vážila 3,430 kg a měřila 48 cm.
Hořovická porodnice si v roce 2015 připsala několik rekordů. Poprvé ve své čtyřiapadesátileté historii zaznamenala v loňském roce 1 580 porodů, což je o čtyřicet více než v předchazejícím roce a to potvrzuje její výjimečné postavení ve Středočeském kraji. Dále se zde narodila poprvé v historii porodnice trojčata a v červnu porodnice zaznamenala 35. tisící miminko.

První porod v roce 2016 proběhl přirozeně. Kačenka Krbcová se své mamince narodila po celých šestnácti letech jako druhorozená. Doma na ni čeká starší bratr David. Poprvé maminka rodila v tehdejší berounské porodnici. Srovnávat obě porodnice dle jejích slov nelze. „O výběru porodnice jsem vůbec neváhala. A to nejen kvůli krátké vzdálenosti z Králova Dvora do Hořovic, ale také z důvodu velmi příznivých referencí. Jsem tady moc spokojená. Vybavení je nadstandardní a hezky se o nás starají," svěřuje se paní Csergeová. Vyjadřuje své poděkování doktorkám i sestrám, které jí při porodu pomáhaly.

„Rození novoročního miminka je v naší porodnici vždy velká událost, a proto maminky obdarováváme balíčkem z lékárny. Maminka Kačenky si to zaslouží, protože její porod nebyl snadný," konstatuje MUDr. Věra Pavlů, nově jmenovaná primářka hořovické porodnice. U porodu pomáhala své mladší kolegyni MUDr. Andree Jahelkové - Švamberkové, která porod vedla. „Situace okolo půlnoci nebyla jednoduchá, protože najednou probíhaly dva porody. Čtyři minuty po Kačence se tak narodila další holčička," dodává hořovická primářka.

Mamince a Kačence přejeme všechno nejlepší.

Text: Konstantinos Tsivos