Šťastné mamince Radce Štolbové a její dceři přišel popřát majitel nemocnice Sotirios Zavalianis a její ředitel Pavel Staňa, kteří jim předali květinu a finanční dar.

„Samozřejmě jsem vůbec nečekala, že právě náš porod bude jubilejní,“ svěřila se šťastná maminka. S tatínkem malé Terezky tušili, že jejich prvorozeným děťátkem bude právě holčička. „Všichni v okolí tvrdili, že to bude holčička a měli nakonec pravdu,“ usmívá se Radka Štolbová na svou nádhernou dcerušku.

Samotný porod probíhal bez komplikací. „Doktoři byli skvělí. Při porodu mi jednu chvíli trochu klesl tlak a oni nic neponechali náhodě, takže vše dopadlo v pořádku. I když je na nějaké další plánování ještě brzy, je dost možné, že další miminko budu chtít porodit opět v Hořovicích,“ přislíbila Radka Štolbová, která si teď nejvíc přeje zdraví a štěstí pro svoji dceru.

„To, že se letošní tisící miminko narodilo ještě v první půlce září, potvrzuje fakt, že si hořovickou porodnici vybírá stále větší počet maminek, a tak se dá předpokládat, že se letos dotkneme hranice 1500 porodů za rok,“ dodal ředitel Nemocnice Hořovice Pavel Staňa.

Zároveň upozornil všechny nastávající maminky, že na ně čeká v nemocnici nejen příjemná atmosféra, ale také vysoká úroveň zázemí porodnice a přilehlého oddělení šestinedělí.

Všechny pokoje jsou nově moderně zařízeny a systém rooming in neboli umístění dítěte na pokoji s matkou a pohodlí pro otce nebo jiného rodinného příslušníka jsou samozřejmostí.