„V současné době se nepatrně prodlouží doba, která je nutná při procesu odběrů. I my totiž čerpáme dovolenou," konstatovala za transfuzní oddělení Nemocnice Hořovice Jana Šrámková. Jak dále uvedla, v létě se navíc všeobecně snižuje počet operací, a tím spotřeba krve mírně klesá.

Hořovická transfuzní stanice má zavedený objednávací systém. „Snažíme se, aby byl provoz plynulý a zároveň jsme splnili všechny požadavky na spotřebu krve pro jednotlivá oddělení. Musím říci, že máme s dárci opravdu dobrou spolupráci. Jsou vstřícní, a to nejen v případech, když jim voláme, že nutně potřebujeme jejich krev. Na druhou stranu pochopí, když je oslovíme s žádostí, aby posunuli své objednání třeba o dva týdny. K těmto případům dochází v době, kdy je některé krevní skupiny dostatek," sdělila Jana Šrámková. „Jsme si vědomi toho, že některým dárcům zkomplikujeme uvolňování z práce. Ne všichni zaměstnavatelé jsou vstřícní a ohleduplní, aby dárcům vyhověli. Dost často se nám nyní stává, že dárci přicházejí ve svém volnu nebo o dovolené," pokračuje vedoucí transfuzního oddělení.

Kvůli malování a úklidu je hořovická transfuzní stanice každým rokem na jeden týden uzavřená. Letos se tak stane v týdnu od 22. do 26. července.

Zástupci transfuzní stanice Nemocnice Hořovice přejí všem dárcům příjemný průběh dovolené, načerpání sil a elánu a především šťastný návrat.

Obejdnání:

Transfuzní stanice Nemocnice Hořovice přijímá objednávky dárců v pracovní dny
na tel. 311 542 225 mezi 10. – 14. hodinou.

Termín uzavření:

Kvůli malování a úklidu je hořovická transfuzní stanice každým rokem na jeden týden uzavřená. Letos se tak stane v týdnu od 
22. do 26. července.