Cestující na Hořovicku musí být nyní obrněni velkou trpělivostí. Řada vlakových zastávek se změnila ve staveniště a řidiči při jízdě regionem navíc narazí na několik objízdných tras.

Přestože stavaři museli práce na železničním koridoru zastavit na tři týdny na přelomu srpna a září i na Hořovicku, termíny ukončení uzavírek prý dodrží. „Objízdná trasa Hořovic i Praskoles potrvá do 30. listopadu, tak, jak bylo původně stanoveno,“ konstatoval za Správu železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Úspory na železnici neovlivní bezpečí cestujících. To je další tvrzení zástupců Železniční dopravní cesty, který Optimalizaci trati Beroun-Zbiroh na Hořovicku nyní zajišťuje. „Materiál nebude méně hodnotný, ve všech případech bude odpovídat normám,“ konstatoval tiskový mluvčí Pavel Halla.
Práce na železničním koridoru přináší i další komplikace. Těžkotonážní vozy ničí krajnice silnic, a to hlavně mezi Praskolesy a Hořovicemi. „Silnice sledujeme, hlavní opravy však přijdou na řadu až v závěru staveb, které potrvají do dubna roku 2012,“ uzavřel za Správu železniční dopravní cesty Pavel Halla.

TERMÍNY STAVEB KORIDORU:

Cerhovice – ukončení výluky: 5. prosinec 2011, převedení provozu pod nový podjezd: rok 2011
Praskolesy – ukončení uzavírky na Žebrák: 30. listopadu 2010
Tunel Osek – ukončení uzavírky mezi Osekem a Zálužím: 31. prosinec 2010, zahájení provozu: 2. koleje do června 2011
Hořovice – ukončení objízdné trasy ve směru k Harmonice: 30. listopadu 2010