Pokud se vydáte od Hořovic ve směru na Všeradice, počítejte s uzavírkou silnice mezi Neumětely a Lážovicemi. Komunikaci uzavře od pondělí 30. květnaoprava mostu. „Rekonstrukce je nutná kvůli špatnému technickému stavu mostu,“ upozornila za Krajský úřad Středočeského kraje Markéta Vítková.

Oprava a zároveň uzavírka silnice potrvá do konce letošního července. „Stavební práce provádí Správa a údržba komunikací Beroun a cena se vyšplhala na osm set tisíc korun,“ upřesnila Markéta Vítková s tím, že náklady hradí kraj.

Objízdná trasa povede přes obec Skřipel, nebo přes les Housina. „Jedná se o další omezení obyvatel Lážovic. Náročnější však byla situacepři nedávných automobilových závodech, kdy občané nemohli vyjet ze svých domovů,“ konstatoval starosta Lážovic Jiří Budil.

Ten uvedl, že za obcí ve směru na Bykoš se nachází další poškozený most. „V jedné části se téměř rozpadá,“ tvrdí starosta Budil. Zástupci kraje, který má ve své správě i tuto další stavbu, sdělili, že příslušní cestmistři jsou v pravidelném v kontaktu se starosty obcí. „Most směrem na Bykoš bude nadále udržován v rámci běžné údržby v závislosti na výši přidělených finančních prostředků,“ uzavřela Vítková.

Další komunikací, která je v současné době uzavřená kvůli opravě mostu, je silnice, která vede z Komárova na Zaječov.