„Maminky se nemusí ničeho obávat. Po dobu rekonstrukce budou probíhat porody na gynekologickém oddělení, na kterém jsme pro tyto potřeby upravili pokoje,“ upozornila Petra Horáková. Provoz porodnice bude během oprav zachován v plném rozsahu v náhradních prostorách. „Se zachováním veškerého přístrojového vybavení,“ podotkl Tomáš Petsinis, provozně-technický náměstek Nemocnice Hořovice.

Rekonstrukce porodnice by měla skončit do června letošního roku. „Nové pokoje přinesou ještě větší komfort rodičkám a budou vybaveny modernější technologií. Prostory budou rozšířeny o jednu plně vybavenou porodní místnost,“ dodává Tomáš Petsinis.

Stavební úpravy prostor hořovické porodnice už byly nezbytné. Rodičky o ní jeví rok od roku větší zájem a počet porodů tak každoročně stoupá. Za poslední čtyři roky se zvýšil o 203 porodů. Rodičky láká nejen moderní vybavení doplněné veškerým komfortem, ale také příznivé reference a vlídný přístup zdejšího personálu. Do hořovické porodnice se sjíždějí rodičky nejen ze Středočeského kraje, ale i z Plzeňska, Příbramska i Rakovnicka.

V loňském roce 2018 dosáhl celkový počet narozených miminek téměř dvoutisícové hranice. Celkem se zde uskutečnilo 1795 porodů, což je o 50 porodů více než v roce 2017. Hranici 1700 porodů hořovická porodnice překročila poprvé ve své téměř šedesátileté historii v roce 2016, kdy jich bylo 1701. V roce 2015 jich bylo 1599 a v době privatizace nemocnice, která se uskutečnila v roce 2007 se počet porodů pohyboval jen u hranice tisícovky.

Tato čísla potvrzují stoupající trend a výjimečné postavení hořovické porodnice. Ve Středočeském kraji se tak řadí mezi největší a nejmodernější porodnice v České republice. V roce 2015 se v ní narodila první trojčátka. Tři holčičky Sofinka, Valérka a Nelinka. Jako první se v pondělí 8. června narodila Sofie s porodní hmotností 1495g, jako druhá přišla na svět Valérie s hmotností 1258g. Holčičky se mají čile k světu.

V letošním roce se v hořovické porodnici narodilo i první miminko Středočeského kraje. Byl jím Heliodor Sýkora z Rokycan, kde je už několik let zavřená porodnice. Chlapeček, ač z Rokycan, které patří do Plzeňského kraje, se tak stal prvním středočeským dítětem roku 2019. Předběhl miminka v Nymburce, Kolíně, Kladně, Mladé Boleslavi i Rakovníku.