„Stačí se projít večerními ulicemi. Největší nepořádek páchají právě návštěvníci heren," stěžovala si mladá maminka Zdeňka. V Hořovicích se v současné době nachází jedenáct heren. Hrací přístroje lidé najdou v několika dalších zařízeních.

Zamítnutá žádost
Na stůl hořovických úředníků nyní přišla žádost o otevření nové herny, a to v Zámecké ulici. Hořovičtí jsou přesvědčeni, že stávající množství heren přesahuje únosnou hranici a tuto žádost odmítli. Navíc je podle nich tato lokalita hazardem nejvíce zatížená.
Hořovičtí reagují i tím, že připravují vyhlášku, která provoz heren ve městě omezí. „Je ohrožena bezpečnost našich občanů," uvedl starosta Hořovic Ondřej Vaculík hlavní důvod toho, proč se herny staly opět středem zájmu.

A jak bude omezení v praxi vypadat? To Hořovičtí zatím neví. V současné době vyhlášku připravují. „Nechali jsme vypracovat návrh. Vyhláška bude zřejmě časově ohraničená a bude se vztahovat na nové herny. Z hlediska zákona není takovou vyhlášku jednoduché připravit," pokračuje Ondřej Vaculík s tím, že ve hře je několik variant a rada města rozsah omezení, které se budou vztahovat k hernám, bude ještě posuzovat.
Hořovice nejsou jediným místem regionu, kde se snaží herny omezit. Například v Hostomicích hrací automaty zrušili úplně.

Částečná regulace

O celkovém zákazu hracích automatů Hořovičtí zřejmě neuvažují. Podle dostupných informací jsou zastánci spíše částečné regulace. „Rozhodně bychom chtěli zrušit problémové herny," prohlásil starosta. Návrh vyhlášky, která má ve městě omezit hazard, bude předložen zastupitelům města, a to příští měsíc.