Ani s počtem devíti strážníků ale nelze zajistit nepřetržitý provoz. „V každém případě se služby městské policie rozšíří,“ konstatoval místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík. Jak dále uvedl, vzhledem k nízkému počtu strážníků jsou nyní noční služby nastavené do tří hodin ráno.

„O hodinu později pak ale někdo vyrve strom na náměstí,“ upozornil Ondřej Vaculík na jeden z mnoha důvodů, proč město počet strážníků navyšuje. V případě devíti strážníků by bylo možné noční služby prodloužit a zamezit tak dalším případům vandalismu po třetí hodině.

Hořovičtí se stále ještě snaží najít odpověď na to, kolik strážníků budou potřebovat na nepřetržitý provoz městské policie. „Záleží například 
i na tom, jestli bude muset někdo sledovat záznam kamer, nebo jestli se bude ukládat na záznamové zařízení. Ani není zatím jasné, zda se tím bude muset zabývat městský policista, či civilní pracovník,“ říká Ondřej Vaculík.

Kamery první etapy by se měly v centru Hořovic objevit do konce roku. Hořovičtí musí žádat o povolení vlastníka každého objektu, na kterém mají být kamery umístěné, 
a to v rámci obou etap. Někteří se ozývají s půlročním odstupem.

„Jsou majitelé, kteří 
k umístění kamer přistupují tak, že jsou i v jejich zájmu. Někteří se snaží o to, aby jim město platilo nájemné,“ zmínil místostarosta Hořovic. Hořovičtí ale upozorňují, že nejsou v pozici například operátora, který na své činnosti vydělává, město kamery používá na ochranu občanů.