Zřejmě tomu nebude jinak ani letos, už v polovině září zde přišlo na svět tisící miminko. „Šťastnou maminkou se stala Michaela Kůrková z Dobříše, která porodila syna Kristiána Hrabáka. Ten vážil 3,8 kilogramu a měřil 50 centimetrů," upřesnil na hořovickou nemocnici Konstantinos Tsivos.

Dárek pro maminku

To, že se malý Kristián stal tisícím miminkem hořovické nemocnice, mladou maminku velmi překvapilo. Moc ji potěšily gratulace od primářky neonatologického oddělení Mileny Dokoupilové, od zástupkyně primáře gynekologicko-porodnického oddělení Věry Pavlů a také od hlavní sestry Nemocnice Hořovice Blanky Červenkové. Delegátky vedení nemocnice obdarovaly maminku nejen květinou, ale také balíčkem z nemocniční lékárny se vším potřebným pro miminko.

Výběr hořovické porodnice považuje novopečená maminka za samozřejmost, protože ještě před dvěma lety žila v Hořovicích, tedy ze širokého okolí je informována o vysoké úrovni zdejší porodnice. „Vůbec jsem nečekala, že mi přijde za nemocnici popřát tolik lidí. Je to moc příjemné a milé" řekla šťastná maminka Michaela Kůrková, která nad výběrem hořovické nemocnice dlouho nepřemýšlela. „Z důvodů, že pocházím z Hořovic, mi porodnice byla bližší a kromě toho jsem slyšela od známých a příbuzných, že tu byli spokojení, a tak jsem chtěla rodit tady. Musím říct, že nelituji a že jim dávám za pravdu. Prostředí je pěkné, doktoři a sestry milé," dodala Michaela Kůrková.

Je všeobecně známo, že hořovická porodnice je stále vyhledávanější. „Podle statistických údajů, které jsme vypracovali vyplývá, že během posledních pěti let Porodnice U Sluneční brány vykazuje téměř padesátiprocentní narůst porodů", konstatuje primářka Neonatologie Milena Dokoupilová. „Potěšující výsledky jsou odrazem modernizace porodnice a také výsledkem práce kvalifikovaného týmu lékařů, zdravotních sester a ošetřujícího personálu", dodává Dokoupilová.

Více lůžek 
pro rodičky
Jak zaznělo v zářijovém on-line rozhovoru s majitelem Nemocnice Hořovice Sotiriosem Zavalianisem, vzhledem k velkému zájmu a z kapacitních důvodů museli zástupci nemocnice několikrát v roce zastavit příjem rodiček nebo byly uloženy i na gynekologickém oddělení. „Od nového roku kapacita porodnice bude zvýšená a troufnu si říct, že už se nebude opakovat situace, kdy jsme museli rodičky odmítnout z nedostatku místa. Bohužel se porody nedají plánovat, někdy máme tři porody za den, někdy ale i dvacet porodů denně. Ale doufáme, že po rozšíření budeme moci přijmout každou maminku, která bude mít zájem u nás rodit," prohlásil Sotirios Zavalianis.