Při letošním podzimním setkání se složkami záchranného systému si školáci užili program nabitý důležitými informacemi i akcemi. Děti se dozvěděly, jak se mají zachovat při požáru, nebo když se jejich spolužák zraní. Už také vědí, na jaké linky mají volat 
v případě krizových situací.

Pokud by se někdo domníval, že při úterním setkání museli žáci sedět v lavicích 
a hodiny dávat pozor, velice by se mýlil.
Záchranáři, policisté, vojáci i hasiči připravili pro chlapce i děvčata program plný zajímavých ukázek a řadu věcí si děti vyzkoušely. V mnohých případech na vlastní kůži. Například se záchranáři ošetřily zraněnou ruku, vojáci jim ukázali výzbroj, s policistou se žáci v tělocvičně bránili útočníkovi a hasiči je vzali i do hasičské zbrojnice.

Jak uvedl zástupce ředitele školy Radek Šimera, se složkami záchranného systému hořovická první základní škola spolupracuje už devět let.
Na informace, které se děti dozvědí od hasičů a všech ostatních, navazuje pak vyučování. Témat, která se týkají ochrany člověka, je několik, jedním z nich jsou například povodně. „Do školy pravidelně docházejí zástupci Městského úřadu, kteří mají na starosti povodí Červeného potoka. Děti se od nich dozvědí, jak se mají při povodni chovat," řekl Radek Šimera.

Jak dále uvedl, výuka je přizpůsobena věku dětí. „Na prvním stupni jsou v rámci osobního bezpečí upozorňované například na to, aby se neseznamovaly s cizími lidmi. Dalším tématem je chování v provozu," vysvětlil zástupce ředitele první základní školy 
v Hořovicích s tím, že náročnost témat se stupňuje s věkem školáků. Ti menší by měli například znát linku záchranářů, starší by si navíc měli poradit s první pomocí.
Přínosem kurzu Ochrana člověka je podle Radka Šimery především to, že děti mají ty správné informace k tomu, aby věděly, jak se mají zachovat v krizových situacích. Už také vědí, jak se dovolají na linku hasičů, záchranářů i policie. Také se dozvěděly, co vše mají sdělit operátorovi. I to si při kurzu nacvičily.