Děti i jejich rodiče mohou již několik let příjemně trávit volný čas v hořovickém mateřském centru Hořováček. Od července bude ale všechno jinak.

Centrum přijde o několik místností, hlavně o tělocvičnu. Nejenže zástupci hořovického mateřského centra museli upravit prázdninový provoz, ale hrozí i to, že budou hledat nové prostory. Nový majitel budovy, ve které se mimo mateřské centrum nachází i Česká pošta a služebna Policie ČR, požaduje několikanásobné nájemné. „Pro nás jsou podmínky nové smlouvy po mnoha stránkách nevyhovující. Hlavním důvodem je podstatné navýšení ceny nájmu a ceny služeb,“ konstatovala předsedkyně a koordinátorka Mateřského centra Hořováček Kateřina Velvarská.

Maminky jsou zklamané

Rozhodnutí majitele objektu netěší především rodiče. „Vůbec si nedovedu představit, mateřské centrum zaniklo. Nejenže s dcerou chodím na cvičení pro děti,“ uvedla maminka sedmileté holčičky.

Hořováček musí místnosti vyklidit

V případě, že se zástupci Hořováčku se současným majitelem budovy nedohodnou, uvažují i o tom, že by mateřské centrum přesunuli jinam. „O prázdninách budeme pravděpodobně vyklízet některé místnosti, shánět místo na uložení a především úplně jiné prostory pro naše mateřské centrum,“ uvedla předsedkyně hořovického mateřského centra.

Pomoc nabízí město

Za Hořováček dosud hradilo nájemné město. „Do složité situace se zástupci Hořováčku nedostali vlastní vinou, budeme se snažit jim pomoci. Objekt městu nepatří a nájem dle nové smlouvy je opravdu vysoký. Nemůžeme sice přistoupit na to, že bychom hradili například čtyřnásobnou částku, než v minulém období. Máme však plán, který prozatím nezveřejníme. Věřím ale, že vyjde,“ uvedl starosta Hořovic Luboš Čížek.

Zástupci hořovického mateřského centra přivítají tipy na nový pronájem. V případě, že by lidé o nějakém vhodném místě věděli, mohou kontaktovat Kateřinu Velvarskou na tel. 724 070 045, nebo na adrese horovacek@horovacek.com.

Současný majitel budovy se odmítl k problému vyjádřit.