Zákaz kouření se citelně dotýká třeba berounské restaurace Český Dvůr, která se nachází přímo na náměstí. V ní dříve platilo, že do 11 hodin se uvnitř kouřilo, v době obědů do dvou hodin platil zákaz a poté si návštěvníci zase klidně mohli zapálit. To se ale od posledního květnového dne změnilo.

„Lidé se tady zastavili, když šli z práce na jedno dvě piva, dali si k tomu cigaretu a bylo to v pohodě. Nyní je to špatné, hlavně večer je to znát,“ zoufá si provozovatel Lambros Arabadzis.

Restauraci klesá kromě počtu návštěvníků rovněž výtoč piva. „Dělal jsem dva i tři sudy denně, teď vytočím jeden sud, když je více obědů, tak maximálně jeden a půl sudu. Máme ještě výhodu v tom, že máme zahrádku, která nás drží nad vodou. Co ale bude v zimě, to nikdo neví. Obávám se, že to bude katastrofa. Už vidím, jak lidé chodí v minus deseti stupních kouřit ven před hospodu,“ dodává.

Stejné obavy sdílí majitelka pivovaru Berounský medvěd Hana Mayerová. „U nás se zatím protikuřácký zákon nikterak neprojevil, máme totiž zahrádku, takže kuřáci si chodí sednout ven. Navíc je letní období. Jak to ale bude v zimě, to vůbec netuším.“

Obavy mám, vzhledem k návštěvnosti se to může projevit úplně jinak a může to být hodně špatné. V zimě se totiž lidem asi chtít chodit kouřit ven nebude,“ dodává Hana Mayerová.

Oblíbenému rodinnému pivovaru, který se nachází v blízkosti nádraží, vůbec nepomohla ani investice do kvalitního a výkonného odvětrávání.

„Nikdy se nám nestalo, že by bylo uvnitř pivovaru nakouřeno. Ani lidé si na to nikdy nestěžovali. Sama nekouřím a snažím se být tolerantní a mít vybavení, které zamezí tomu, aby to nekuřáky obtěžovalo,“ doplnila Hana Mayerová.

Jestli někdo vesměs proti protikuřáckému zákonu nic nemá, jsou to především provozní restaurací ve větších městech. Řada z nich je totiž již nekuřáckých, což platí také o berounské restauraci Kozlovna. Její provozovatel Petr Zíma ovšem s nařízeným zákazem kouření pro všechny typy zařízení nesouhlasí.

„Můj názor je takový, že pro bary, pivnice a další místa, kde se nepodává jídlo, by neměl být zákaz nařízený. Zda kouřit, nebo nekouřit, by si měli svobodně rozhodnout sami hospodští,“ má jasno Petr Zíma.

Ten kromě Kozlovny provozuje rovněž hospůdku U Jungmanna v Hudlicích. „Otvírali jsme ji před dvěma lety, i v tomto případě jsme si od začátku nastavili, že bude nekuřácká. První dva měsíce štamgasti měli sice připomínky, že si nemohou dát cigaretu, ale teď slýchávám názory, že by si tam ani nezapálili. Zvykli si,“ dodává Petr Zíma. Že by lidé přestali chodit do restaurací a hospod, kde se podává kromě nápojů rovněž jídlo, si nemyslí. V případě pivnic či barů je to ale jiné.

„I proto fandím panu Míkovi, který má odvahu vystoupit. Je to běh na dlouhou trať, ale berounská pivnice U Hvězdy byla vyhlášená. Není to o žádné gastronomii, proto jeho kroky chápu,“ poukázal provozovatel Kozlovny na aktivitu Jiřího Míky.

Ten se nehodlá smířit s celoplošným zákazem kouření a chce prostřednictvím petice dosáhnout výjimky v zákoně pro pivnice a vesnické hospody. Petici už podepsaly tisíce lidí z řad kuřáků, pivařů i majitelů hospod. Jiří Míka se rovněž sešel i se senátorem Jiří Oberfalzerem, aby zjistil, jaké jsou šance na úspěch. Senátor mu doporučil petici předat nejen senátu, ale i parlamentu.

„Pro hospody jako je ta naše, je protikuřácký zákon devastující. Mám otevřeno pouze čtyři dny v týdnu. Nevaříme. Chlapi k nám chodí jen na pivo. Teď musí chodit kouřit ven a tam ve stoje popíjí,“ kvituje vznik petice Jana Hejná, majitelka restaurace U Koníčků v Lochovicích.