„Dětská hřiště u nás opravdu chyběla, všichni kluci i holky ze vsi si chodili hrát k nám na dvorek. Postavili jsme jim pískoviště a mají u nás i spoustu hraček,“ prozradila Miluše Vlachová z Bezdědic.

Na návsi v Bezdědicích se budou moci děti vyřádit nejen na pružinovém houpadlu, ale nebude zde chybět ani houpací síť a šplhací lano. „Sestava, kterou stavíme na návsi v Bezdědicích, nabídne dětem například i skluzavku a stůl s lavicemi,“ popsal zaměstnanec dodavatelské firmy.

Městský úřad Hostomice uvolnil na výstavbu dětských hřišť statisíce korun. „Do projektu jsme chtěli zařadit i spádové obce, nebylo by spravedlivé, aby hřiště měly pouze děti v Hostomicích. Náklady na jejich výstavbu v Bezdědicích, Radouši a Lštěni dosáhnou 260 tisíc korun,“ upřesnil za Městský úřad Hostomice Vít Maršálek.

Hostomické prolézačky budou mít unikátní tvar a děti si na ně počkají o několik měsíců déle, než ve spádových obcích. „Projekt bude ojedinělý, na hostomickém náměstí vyroste plastika velryby. Stane se však součásti žádosti o dotaci na renovaci celého náměstí. Tím bychom mohli na hřiště získat až devadesát procent finančních prostředků z dotačního titulu,“ uzavřel Maršálek.

Někteří lidé navrhují oplocení hřišť. „Přes Bezdědice vede objízdná trasa. Jezdí zde mnoho nákladních automobilů a ani nedodržují povolenou rychlost. Hřiště je blízko silnice, s nízkým plotem by bylo daleko bezpečnější,“ uvedl Libor Vlach z Bezdědic.