Dvacet minut stačilo neznámému pachateli na to, aby v pondělí dvě hodiny po půlnoci vykradl bankomat na Tyršově náměstí v Hostomicích. Hrubým násilím bankomat rozbil a odcizil z něj finanční hotovost ve výši přesahující šest set tisíc korun. „Aby se pachatel do kovové schránky dostal, použil krumpáč a háky,“ uvedla mluvčí berounský policistů Lenka Uriánková.

První pokus byl neúspěšný

Podle lidí i zástupců Hostomic se nejedná o první případ, kdy se bankomat na náměstí pokoušel někdo vyloupit. „Cílem lupičů se poprvé stal přibližně před třemi měsíci. V tomto případě se do něj ale nedostali,“ uvedl starosta Hostomic Vít Šťáhlavský.
To potvrdili i zástupci policie. „Před čtvrt rokem se jednalo pouze o nevydařený pokus. V současné době prověřujeme verzi, zda se jednalo o stejného pachatele,“ uvedla za policii Lenka Uriánková.

Majetek města nebyl poškozen

Hostomický bankomat byl umístěn do budovy hasičské zbrojnice před necelými dvěma lety. Město do úpravy vchodu a dveří do místnosti, ve které si lidé mohli až dosud finanční hotovost vyzvedávat, vložilo desítky tisíc korun.
Lupiči majetek města naštěstí nepoškodili. „Do objektu se dostane každý vlastník platební karty. Pachatelé nezničili magnetický zámek, ani dveře,“ konstatoval starosta Hostomic.

Bankomat je mimo provoz

Prozatím není jasné, kdy bude bankomat na hostomickém náměstí opět v provozu a lidé si z něj budou moci zase vyzvedávat peníze. Zástupci soukromého finančního subjektu Pharro, který městu bankomat dosud poskytoval, bude o jeho zprovoznění informovat v nejbližších dnech.