Propadlé dlaždice na chodnících a rozbahněná parkovací místa. To je pouze zlomek problémů, které chtějí Hostomičtí vyřešit rozsáhlým projektem na úpravu Tyršova náměstí. Lidé však upozorňují na skutečnost, že například chodníky jsou ve špatném stavu i v dalších lokalitách města.

„Raději po nich nechodím, ještě bych si tady zlomil nohu,“ upozornil obyvatel Hostomic Václav Císař, který šel Pivovarskou ulicí raději po silnici a spoléhal se na to, že se mu všechna projíždějící auta vyhnou.

Město vytipuje ulici

Zástupci města se teprve rozhodnou, do jakých úprav se letos pustí. „Poškozené chodníky opravíme, ale nyní ještě nemáme vytipovanou konkrétní ulici,“ konstatoval starosta Hostomic Vít Šťáhlavský.

V domě hořelo

V hostomických ulicích číhá na lidi další nebezpečí. Některé budovy jsou tak zchátralé, že se občané obávají úrazu. „Nikdo neví, jestli na nás sletí kus střechy, nebo úlomky z rozpadlé římsy. Navíc nám za krk mohou spadnout rampouchy,“ pokračuje ve výčtu problémů hostomický občan Císař.

Ten upozorňuje i na to, že mládež v neobydlených zchátralých domech nekontrolovaně tráví volný čas. „Nikdo přesně neví, co se tam děje. Nedávno dokonce v jednom z těchto objektů hořelo,“ doplnil obyvatel města.

Byty zůstanou

Dům v majetku města se snaží Hostomičtí prodat. „Je pravda, že některé objekty jsou poškozené, ale to je věc jejich majitelů. Když máme na ně telefonický kontakt, o konkrétních problémech je informujeme,“ popsal postup města starosta Hostomic a dodal, že částečně zchátralý dům v Pivovarské ulici, jehož vlastníkem je město, je nyní na prodej.

„Jednání jsou však zdlouhavá. Prodej se musí uskutečnit s tím, že v objektu nadále zůstanou sociální byty,“ vysvětlil Vít Šťáhlavský.