Bohatý program a dobré občerstvení do starobylých prostor hradu přilákalo stovky návštěvníků.

„Hrad Točník máme rádi. Jezdíme sem každý rok. Přiznám se, že se mi dnes v tom horku moc nechtělo, ale vnoučata nedala pokoj, tak jsme tady. Horko je ale vážně hrozné. Myslela jsem, že tu bude chládek, ale je vidět, že sluníčko hřeje i tady," poznamenala k návštěvě hradu Točník Miluše Šebková z Hořovic.

Velké horko bylo i účinkujícím. Při šermířských soubojích i rytířských kláních měli na sobě teplé dobové kostýmy i brnění. Jan Žižka měl při představení na hlavě dokonce kožešinovou čapku.

„Je hrozné horko. Musíme to vydržet. Dá se to snést. Mohlo by být trochu chladněji, ale lepší horko než déšť. Na hrad Točník jezdíme s naší skupinou pravidelně. Už ani nevím po kolikáté tu letos jsme," svěřila se Drahuna Veltová ze skupiny Černá růže.

Návštěvníci hradu Točník se ve vedru mohli občerstvit v hradních restauracích a nebo usednout do stínu.

„Já jsem tady kvůli synovi. Ani jsem se nemusela moc přemáhat.  Jsem krátce po porodu, tak potřebuji pohyb. Líbí se nám tady. Úžasné byly rytířské souboje, z těch byl syn nadšený. Takže si počkáme ještě na jedny. Mají být kolem čtvrté," uvedla Dagmar Andršová z Cerhovic.