Hudební festival Hrady CZ startuje jubilejní letní „tour“ 11. července na hradě Točník. Festival v rámci svého desetiletého výročí návštěvníkům nabízí větší festivalové areály a kromě klasických stanových městeček i komfortnější stanování ve „VIP Hradních kempech“. Páteční program zahájí v 19 hodin koncert kapely Sto zvířat. Součástí pátečního večera je již tradičně karneval v maskách a první festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na kapely Portless a Horkýže Slíže. V sobotu dvě velká pódia rozezní například Tomáš Klus, Miro Žbirka, Monkey Business, Wanastowi Vjecy, Mandrage či Divokej Bill a další kapely či interpreti. Festival se dále v průběhu léta představí vždy v pátek a sobotu až do 30. srpna na hradech Švihov, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bezděz a Bouzov.

Organizátoři festivalu se snaží vycházet vstříc stále se zvyšujícímu počtu návštěvníků a jejich komfortu.

„Jako novinka na všech zastávkách festivalu je připraveno placené ubytování ve VIP Hradních kempech se sprchami, non-stop recepcí, úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením či možností dobíjení mobilů,“ uvedla za pořadatele Martina Reková.

I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanových městečkách, oba typy ubytování budou v blízkosti areálu festivalu.

„Samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů. Kyvadlová doprava od nejbližších železničních stanic na festival a zpět je vždy zajištěna po oba dva dny, vedle areálů jsou také parkoviště, která pojmou stovky aut,“ dodává Martina Reková.

Na Točník bude jezdit kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět.

Jak se zdá, nic už tedy nestojí v cestě tomu, abyste v pátek a v sobotu vyrazili směrem na Točník.

A pokud chcete znát přesný rozpis jednotlivých koncertů, nezapomeňte si koupit páteční vydání Berounského deníku.