Developerská společnost Harmonie Group zahájila prodej řadových domů ve vilové čtvrti Hřebenka v Levíně u Berouna. Opět se jedná o unikátní projekt, který je určený především obyvatelům Berounska a Hořovicka, a to nejen cenovou dostupností, ale i nápaditou architekturou v jedinečné lokalitě. Společnost se navíc rozhodla vyjít svým klientům vstříc v souvislosti se zvýšením DPH, a to jak u Hřebenky, tak u dalších dvou právě realizovaných projektů.

„Naším nejzásadnějším projektem je v současné době Residence Nábřeží v Berouně, kde byl zahájen prodej bytů. V souvislosti se zvýšením DPH z pěti na devět procent jsme se rozhodli těmto klientům zajistit DPH pouze ve výši sedmi procent,“ sdělila obchodní ředitelka Harmonie Group Andrea Rosenbaumová. „Další vstřícný krok se týká projektu Panorama. Klienti, kteří s námi uzavřou smlouvu o smlouvě budoucí do konce března tohoto roku, získají jednorázovou slevu ve výši 150 tisíc korun. Klienti projektu Hřebenka by v tomto případě získali slevu 100 tisíc korun,“ upozornila Andrea Rosenbaumová s tím, že u ostatních projektů platí plná cena.

Vilová čtvrť Hřebenka je umístěna mezi předměstím Počaply a obcí Levín. Konkrétně se jedná o 53 řadových domů a jeden solitérní dům v devíti souborech, jejichž cena se pohybuje od 3,2 milionu korun za dům. Společným rysem je dispozice 4+kk, předzahrada, předsunutá garáž a sousedící venkovní parkovací stání. „Na těchto domech se opět promítl funkcionalistický styl, ale v uceleném souboru. Jsme si vědomi, že tato lokalita není poblíž městských parků či vycházkových tras, a tak jsme se snažili vytvořit to správné prostředí. Nechtěli jsme, aby si lidé připadali jako v satelitním městečku. Proto má soubor řadových domů k dispozici pozemek o rozloze zhruba 400 metrů čtverečních, který má sloužit jako plocha pro rekreaci či jako dětské hřiště. Kromě toho se počítá s pěšími komunikacemi a náměstíčky, kde se mohou scházet například maminky s kočárky,“ popsal ideu Tomáš Novák, ředitel Harmonie Development.

Název projektu se při pohledu na levínský kopec přímo nabízí. „Výstavba je na hraně horizontu a tvar řadových domů vytváří hřebínek. Název se proto ujal poměrně rychle,“ vzpomínal Tomáš Novák, který prozradil, že momentálně jsou zamluveny tři řadové domy, a to formou ústní rezervace. „Projekt se začal propagovat nedávno, a proto ještě nevešel tolik do povědomí veřejnosti. Prvotně bychom však chtěli řadové domy nabídnout obyvatelům Berounska a Hořovicka. Až potom bychom nabídku rozšířili do ostatních regionů,“ uvedl ředitel marketingu projektů Harmonie Group Jan Semlbauer.