Netradiční vánoční dárek dostaly děti z berounského sídliště Hlinky. Den před Štědrým dnem totiž místostarosta Berouna Tomáš Havel předal děvčatům a klukům z místní mateřské školky nové dětské hřiště.


Z nevyužitého prostoru za úřadem práce vzniklo moderní hřiště, na kterém nechybí pískoviště, prolézačka, houpačky a dlouhá skluzavka. „Celkové náklady dosáhly výše 845 tisíc korun, z části se ale na této investici s námi podílel i Středočeský krajský úřad. Ten poskytl dotaci z Fondu sportu a volného času téměř dvě stě tisíc korun,“ uvedl při slavnostním otevření hřiště Tomáš Havel.

V Berouně je v současnosti dvanáct dětských areálů, kde mohou holky a kluci v doprovodu svých rodičů trávit volné chvíle. „Ve všech těchto areálech provádí odborná firma jednou ročně kompletní revizi. Každé dětské hřiště musí splňovat požadavky na hygienu, herní prvky a podobně,“ upozornil Luboš Kácel, ředitel berounských technických služeb, které na bezproblémový provoz hřišť dohlížejí.


Ani v roce 2009 nehodlá Beroun podle slov místostarosty na nejmenší občánky zapomenout. „Plánujeme opravu hřiště u medvědária na Městské hoře, dojde k výměně skluzavek Na Štulovně a ve Viničné ulici, úpravy se dočkají i některé dopadové plochy na hřištích,“ upřesnil plány na příští rok Tomáš Havel.


Výměna herních prvků a oprava dětských areálů je otázka několika set tisíc korun. Zástupci města tak mají oprávněný strach z teenagerů, kteří podobná místa z recese devastují.