Dětská hřiště jsou podle některých obyvatel Berouna ve městě nedostatkovým zbožím. Stávající prostory jsou navíc mnohdy ve špatném stavu a zejména rodiče s dětmi si proto přejí, aby město do takovýchto míst investovalo více prostředků. O letošních prázdninách se jim toto přání částečně splnilo. Dětské hřiště na sídlišti Litava totiž bylo kompletně zrekonstruováno.

Hřiště navštěvují malí i velcí

„Oplocený sportovní areál slouží jak dětem, tak i mládeži. Jeho součástí je betonový stůl na stolní tenis a hojně využívané hřiště s koši na basketbal. Menší děti zde mají nově k dispozici celodřevěnou věž s nerezovou skluzavkou, kládovou houpačku, houpadlo a samozřejmě pískoviště. Starším je pak určena prolézací dřevěná stěna. Celý prostor byl nově vydlážděn a na podzim dojde ještě k výměně laviček,“ uvedla tisková mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

Rodiče a děti chtějí více hřišť

Dětem i rodičům, kteří své ratolesti na hřiště doprovází, se změny líbí a vítají je. Přesto doufají, že v Berouně vzroste počet dětských hřišť a pískovišť. „Za hřiště na sídlišti Litava jsme vděční, protože široko daleko tady není jediné obstojné pískoviště nebo místo, kde by děti mohly trávit volný čas nějakou zábavnou formou,“ řekla třicetiletá Miloslava Pitulová. „Jsme ze Zdejciny a sem jezdíme k babičce. Kdyby tady nebylo tohle zrekonstruované hřiště, tak nevím, kam bych si s dětmi šla hrát. Jedno hřiště je sice ještě na Štulovně, ale to je docela z ruky,“ dodala Pitulová.

Dětem i rodičům, kteří by si přáli rekonstrukci dalších dětských hřišť, hodlá město vyjít vstříc. V plánu jsou totiž další opravy prostor, kde děti nejraději tráví svůj volný čas.