Zastupitelé Králova Dvora se rozhodli pro výstavbu nového centrálního hřiště ve městě. Do realizace tohoto projektu plánují investovat zhruba jeden a půl milionu korun. Dětské centrální hřiště bude na ploše o rozloze 1400 metrů čtverečních v sousedství velkého fotbalového hřiště v areálu za králodvorskou sokolovnou.

V Králově Dvoře se v posledních letech prudce rozvíjí bytová výstavba a ve městě vzrůstá počet rodin s malými dětmi. Zejména kvůli nim představitelé Králova Dvora k vybudování nového hřiště přistoupili. Jeho výstavbu město hodlá zahájit v letošním roce.

Město získá od firmy dar

„Návrh na výstavbu hřiště už prošel schvalovacím procesem. Králodvorští zastupitelé ho projednali a schválili na posledním veřejném zasedání. Letos do jeho výstavby investujeme zhruba milion korun. Zbylých pět set tisíc korun půjde z rozpočtu města na příští rok. V současné době už je celý prostor, ve kterém hřiště bude stát, oplocen,“ informoval starosta Králova Dvora Karel Mencl. „K částce, kterou starosta uvedl, se nám podařilo získat od firmy, která na hřiště nainstaluje atrakce, zhruba půlmilionový sponzorský dar,“ upozornil místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Hřiště v Králově Dvoře bude splňovat všechny platné normy. Rozsah hřiště a atrakce, které na něm vybraná firma pro děti nainstaluje, nemají
v berounském regionu obdoby. Na hřišti i atrakcích by si děti měly hrát už v letošním roce. S jeho zprovozněním ale počítají představitelé Králova Dvora až v příštím roce.

Obyvatelé budou na hřiště dojíždět

„Od města je to velmi rozumná investice. Něco podobného v Králově dvoře velmi chybělo. Dcera s rodinou bydlí v novostavbě v Levíně a cen〜trální hřiště tak bude mít trochu z ruky. S dětmi tam bude muset jezdit autem. Doufám proto, že tam představitelé města pro maminky ze vzdálenějších koutů Králova Dvora zajistí dostatek parkovacích míst,“ okomentovala nákladnou investici do dětského hřiště obyvatelka města Marie Smutná. „V současné době se dá parkovat před vchodem do sokolovny a některá auta se vejdou i na prostranství před sportovním areálem,“ upřesnil místostarosta. Areál, ve kterém centrální dětské hřiště vznikne, se stará správce. Ten zde dohlíží na pořádek a dodržování provozního řádu na celém sportovišti. „Areál je volně přístupný a tím, že ho hlídá správce, chceme předejít vandalství. „I pro dětské centrální hřiště připravíme nějaký provozní řád, na jehož základě bude fungovat. Výhodou je, že bude stát přímo v těsném sousedství fotbalového hřiště. Tím nám odpadne investice do sociálního zařízení,“ poznamenal Petr Vychodil.