Hřiště v Kollárově ulici na Malém Sídlišti v Berouně známé jako „Na Vorlu“ se nepotýká jen s problémem týkajícím se překopávání míčů do okolních zahrad. Obyvatelé si stěžují i na mládež, která na toto místo chodí kouřit a pít alkohol.

Podle tamních obyvatel se někteří návštěvníci hřiště chovají opravdu nepatřičně a městská policie by proto měla toto místo častěji kontrolovat. „Mládež na hřišti běžně kouří, jezdí na kole a volně zde pobíhají psi. Dochází tady k hlučným vulgárním nepublikovatelným výrazům, které jakožto sousedé nejsme povinni poslouchat,“ stěžoval si na městě Jiří Kocourek, který na Malé Sídliště pravidelně jezdí za rodiči své ženy. Podle něj by tyto problémy vyřešila celodenní přítomnost správce, který by zde měl dostatek práce. Na toho však město nemá potřebné finanční prostředky a kvůli smlouvě se státem, který dal na hřiště peníze, ho nemůže zpoplatnit.

Místostarosta Berouna Tomáš Havel, s kterým Jiří Kocourek v této věci komunikoval, mu k problému s nevychovanou mládeží sdělil: „Je nám známo, že se na hřišti vyskytují určité negativní jevy, proto zde městská policie provádí kontrolu téměř denně a v případě potřeby i přímo zasahuje. Jistě však uznáte, že strážníci nemohou hlídkovat pouze na tomto místě, ale mají na starosti celé území města. Pokud se tedy vyskytnou jakékoli problémy, je nutné obrátit se na ně aktuálně, aby mohla být příslušná věc řešena hned na místě.“ S tím však Jiří Kocourek nesouhlasí. Podle něj se totiž u tohoto hřiště objeví městská policie přibližně jednou za týden.

Městská policie se brání

Velitel Městské policie Beroun Pavel Novák souhlasí s tím, že hřiště „Na Vorlu“ nekontrolují tak často, jak by tamní obyvatelé chtěli. „Víme o tom, že se tam mládež zdržuje v pozdějších hodinách a kouří. Mladí jsou ale mnohdy starší osmnácti let, takže jim to nemůžeme zakazovat, a u jiných případů bychom museli zjistit, kdo jim cigarety prodal. Co se týče pití alkoholu, tak to jsme nikdy neprokázali,“ sdělil Pavel Novák, který tvrdí, že menší či větší problémy s nevychovanou mládeží má téměř každé hřiště. „Většinou vidíme u nějakého hřiště mládež, která moc sportovní aktivity vykonávat nechce. To však neznamená, že nejsou tací, kteří jdou na hřiště opravdu hrát fotbal. Tam, kde je stálý dozor, však platí, že jsou problémy tohoto typu podstatně menší,“ řekl Novák. „Za mého mládí jsme na hřiště „Na Vorlu“ chodili běžně a žádné problémy nebyly. Teď nám lidé volají, když jim do zahrady spadne první míč. Těžko se to pak posuzuje, protože mládež tvrdí, že jí obyvatelé nadávají a naopak,“ dodal.