Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hrnčířské trhy nabízely kvalitu, zjistili hygienici

Beroun /FOTOGALERIE/ – Lidé nakupovali dobré zboží, aušus se odhalit nepodařilo. Ukazuje to alespoň ohlédnutí středočeských hygieniků za Hrnčířskými trhy v Berouně, které se na tamějším Husově náměstí konaly před měsícem. Při podobných akcích totiž hygienici nemohou chybět. Zatímco většinou se zajímají o podmínky prodeje občerstvení a skladování potravin, tentokrát se zaměřili přímo na samotné zboží.

9.10.2017
SDÍLEJ:

Hrnčířské trhy v Berouně 2017. Foto: Andrea Kalová

Na keramiku, mezi níž převažovaly rozmanité hrnečky, hrnky i hrnce. Ale také na místy, talíře, konvičky a další zboží, které nepředstavuje jen dekorativní předměty. Může přijít do styku s potravinami.

Kontroly jsou tradicí

Právě na tyhle souvislosti se v rámci svých předem plánovaných kontrol zaměřili pracovníci oddělení hygieny předmětů běžného užívání. Osm kontrol provedených 9. září dopadlo pro prodejce úspěšně – byť ne ve všech případech byly závěry známy hned na místě. K prověření si hygienici vybírali prodejce, kteří nebyli kontrolováni v minulých letech. Hrnčířské trhy se totiž konaly již po jednadvacáté – prověřování dokumentů potvrzujících nezávadnost nabízeného zboží tak nebylo novinkou ani pro pracovníky hygieny, ani pro prodejce. Řeč přitom v tomto případě není o zveřejnění informací, které naopak vyhledávali někteří zákazníci: zda výrobce doporučuje vyhlédnuté zboží pro používání v mikrovlnné troubě a v myčce. I takové vývěsky byly na některých stáncích k vidění.

Dodatečné papírování

Požadavkům na označování materiálů a předmětů určených pro styk s potravinami daných evropskými směrnicemi vyhověli všichni kontrolovaní prodejci. Závěr kontrolorů zní: využili možnosti značení v blízkosti keramického předmětu formou označení stánku a přiložením vizitky ke keramickým předmětům. Hygienici se také zajímali o takzvané prohlášení o shodě definované vyhláškou o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy. 


Přímo na místě měli prodejci prohlášení k dispozici ve třech případech. Ti zbývající buď ukázali dokumenty, které bylo třeba aktualizovat, aby vyhověly požadavkům daným současnou legislativou, nebo předložili protokoly o laboratorních měřeních migrace olova a kadmia, které představují podklad pro vypracování písemného prohlášení. V těchto případech si hygienici vyžádali zaslání prohlášení v náhradním termínu – a všichni kontrolovaní svou povinnost splnili.

Autor: Milan Holakovský

9.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Rezerva Králova Dvora se dočkala bodů

Ilustrační foto

Hausner: Tak vyrovnanou přestřelku nepamatuji

Na bronzový stupínek už vyskočil Stašov

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Okresní přebor fotbalistů nabírá na dramatičnosti.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

V berounské nemocnici skončilo sochařské sympozium

Beroun – Park berounské nemocnice se v sobotu stal dějištěm slavnostního zakončení druhého sochařského sympozia, které se zde konalo během letních měsíců za účasti dvanácti sochařů. Sympozium se konalo za účasti akademických sochařů Roberta Bučka, Veroniky Durové, Petra Fidricha, Kurta Gebauera, Žandy Gebauera, Jean-Paula Chablaise, Davida Janoucha, Josefíny Jonášové, Juraje Plieštika a Marie Šeborové.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení