Do centra se už od pátečního odpoledne nedalo autem dostat, uzavřené bude i parkoviště u Berounského deníku na náměstí Marie Poštové.

Oproti tomu ale budou 
k dispozici další plochy, které jindy k parkování využít nelze.

„Lidem mohu doporučit velkokapacitní parkoviště u kasáren, stejně tak parkoviště 
u vlakového nádraží. Řidiči budou moci zaparkovat výjimečně i na Závodí u autobusového nádraží," uvedl pořadatel Hrnčířských trhů Vladimír Izbický s tím, že ze všech těchto míst je to do centra jen několik minut chůze. U vybraných parkovišť budou stát zástupci berounského mateřského centra Sluníčko, kterým budete moci místo placení parkovného přispět na jejich činnost. Příspěvek je samozřejmě dobrovolný.

Hrnčířské a řemeslné trhy se konají v sobotu od 8 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin. V minulosti se osvědčilo chodit do centra města spíš odpoledne nebo v neděli. „To už ale pomalu přestává být pravda. Sobotní dopoledne je sice stále nejnavštěvovanější, ale neděle se již začíná sobotě vyrovnávat," podotkl Vladimír Izbický.

V průběhu trhů se můžete těšit na zajímavé ruční výrobky, a to nejen z dílny hrnčířů, ale třeba i kameníků, dráteníků, kovářů nebo bednářů. Chybět nebudou ani stánky s různými dobrotami. Tip Vladimíra Izbického je nový stánek pana Grouzéra s francouzskými delikatesami.