V Berouně o víkendu vystoupilo na přehlídce hrnčířů a řemeslníků několik hudebních souborů. Svůj um tentokrát prezentovalo na 300 českých i zahraničních keramiků a hrnčířů, kteří jsou přímo autory svých výrobků, a především dodržují původní technologii výroby. Návštěvníci se kochali ručními pracemi, kvalitní funkční a užitkovou keramikou, krásnými tvary a dekorem i starodávnými, léty prověřenými, různými formami keramiky ještě našich babiček a prababiček. Objevili zde lidovou keramiku či ještě starší, jako jsou zakuřované vázy, inspirované dobou Keltů, moderní keramiku nebo dokonce designový porcelán a současnou autorskou tvorbu. Každý si tu jistě našel svůj oblíbený styl, ať už do paneláku, rodinného domu či do zahrady.

Berounští hrnčíři patřili k váženým a uznávaným řemeslníkům již ve středověku. V širší povědomí vešli zejména takzvaným berounským zbožím, červeně zbarvenou keramikou, zdobenou bílými přírodními motivy, z níž se pilo při korunovaci krále Matyáše v roce 1611 a oblíbil si ji i císař Rudolf II. či Vilém z Rožmberka.

Tato keramika se v 16. a 17. století nevyráběla nikde jinde než právě v Berouně. Repliky této unikátní berounské keramiky je možné zakoupit v městském informačním centru na Husově náměstí.