Někteří z početných návštěvníků přijíždějících ze vzdálenějších míst – hodně jich podle poznávacích značek dorazilo třeba z hlavního města nebo z Plzeňska – ale zůstali překvapeni, že se nedá jako v minulosti zaparkovat v bývalých kasárnách, kde se již staví nový bytový komplex. „Nevšiml jsem si cestou žádné cedule, která by na to upozorňovala a naváděla řidiče k jinému parkování,“ posteskl si Jaromír Kanděra, který v sobotu přijel i s rodinou z Liberecka – avšak prý ještě přes Prahu.

„Nakonec jsme se vrátili za řeku a auto doslova nacpali do jedné z tamních uliček. Ještě že tam mají pěknou lávku vedoucí přímo k náměstí a nemuseli jsme se pěšky vracet přes most,“ poznamenal. Dopravu letos navíc komplikují stavební práce na hlavním průtahu městem. Ty také zmátly některé z motoristů pamatujících si, že se v Berouně dá zaparkovat i v nákupní oblasti.

Dojem z pěkné akce, jíž přálo i počasí, dopravní komplikace podle Kanděry poněkud kazí. Do příště (kdy by prý určitě rádi přijeli zas) by se prý mohlo popracovat na značení, které by řidiče přijíždějící z daleka a neznalé aktuálních místních poměrů nasměrovalo na vhodné parkoviště. Řekl to na Závodí, kde byla auta odstavena skutečně na všech možných i nemožných místech: na komunikacích, jakýchkoli myslitelných plochách, podél sinice i na trávnících.