Přímo na festivalu si zástupkyně dětského domova společně s dětmi převzala část daru, a sice šek na 100 tisíc korun od představitelů pražské softwarové společnosti MIS. „Jsme velmi rádi, že pro nás uspořádali takovouto akci a především v tak těžké době. Moc si vážíme pomoci od všech, kteří našemu domovu přispěli ať už věcnými dary, tak i finanční částkou. Peníze použijeme pro děti na různé pobytové akce, na terapie a prostředky využijeme také na rekonstrukci naší zahrady. Ještě jednou moc děkujeme,“ uvedla zástupkyně ředitelky Bronislava Buroňová.

Dar předal zástupce firmy Martin Gruber s kolegou. „Vždy je fajn, když člověk může pomoct. Jelikož jsem i členem sokolského oddílu stolního tenisu a jeden z organizátoru HudliceFestu, nebylo pro mě nic snazšího než vymyslet pro dětský domov nějaký finanční dar,“ říká Gruber.

K částce se podařilo nashromáždit dalších 180 tisíc korun. Pomohla totiž i dražba podepsaného dresu AC Sparta Praha. „Jsme velmi spokojení. Na to, že to byl teprve druhý ročník, byla výborná návštěvnost a ještě více mne těší, že se nám podařilo dát dohromady tolik peněz včetně věcných darů,“ zhodnotil akci Rudolf Hrkal, starosta hudlických Sokolů, jejichž pingpongový oddíl festival organizuje.

„Domov celkem obdrží, nebo již částečně obdržel, finanční dar v hodnotě 280 tisíc korun. Kromě peněžní pomoci dostal i velké množství věcných darů. Za všechny organizátory bych rád poděkoval všem sponzorům, návštěvníkům, vystupujícím kapelám, úžasnému moderátorovi, obsluze a zvukařům. Děti si festival velmi užily a prý tu sobotu ani nemohly usnout. Jsme všichni moc rádi, že se akce vydařila,“ dodává s úsměvem Rudolf Hrkal.

Festival si vzpomněl i na tornádem zdecimovanou obec Lužice na Moravě. „Nakonec se nám podařil vybrat i 13 tisíc korun, které posíláme do Lužic na Moravu,“ dodal starosta hudlického Sokola.