„Do loňského roku jsme měli ve školce jen dvě třídy, do každé z nich chodilo kolem osmadvaceti dětí. Kapacita jedné třídy je sice čtyřiadvacet, ale my měli roky nadstav a povolenou výjimku. Poslední dobou to pro nás bylo čím dál více náročné, proto jsem ráda, že tu novou třídu máme. Moc jsme se na ní těšili. Nyní ji navštěvuje 17 dětí," uvedla ředitelka Mateřské školy Hudlice Dana Žihlová.

Kromě dětí narostl v mateřské škole také počet pracovníků. Ten se z deseti rozšířil na třináct. „Nyní tak máme o tři zaměstnance více," konstatovala Dana Žihlová.

V mnoha základních školách mají v současné době děti k dispozici interaktivní tabuli. Ty jsou už běžné i v mateřských školách. V nové třídě v hudlické mateřince jsou o něco dál. Mají interaktivní koberec. Děti tak nemusí stát u tabule ale klečí a nebo sedí na zemi.
„Je to pro nás novinka, ale naše nové učitelky, které tu nyní máme, to znají už z předchozího zaměstnání," poznamenala ředitelka školky.

Přestavby a různé úpravy provádí obec Hudlice v mateřské škole už od roku 2008. Za tu dobu se ze zastaralého objektu stalo fungující moderní předškolní zařízení.

„Výstavba nové třídy nebyla pro obec technicky ani finančně nijak složitá. A to proto, že při posledních stavebních úpravách, jsme zrealizovali půdní vestavbu, ve které jsme nechali novou třídu vybudovat," konstatoval starosta Hudlic Pavel Hubený.
Obci se podařilo na tuto akci získat dotaci ve výši 7,4 milionu. V jejím rámci ve školce vybudovala nový jídelní výtah i nové požární schodiště a další věci," uvedl k akci starosta Hudlic Pavel Hubený.

V rámci této investiční akce se obci podařilo zajistit i logopedické pracoviště, které mohou rodiče využívat pro pro výuku správné výslovnosti svých dětí.

„To jsme nechali vybudovat z technické místnosti u obřadní síně v budově obecního úřadu a má i bezbariérový přístup a sociální zařízení," dodal starosta Hudlic.