Tou poslední bylo Otevírání studánek. Oslavu příchodu jara a probuzení přírody si stejně jako v uplynulých letech nenechaly ujít desítky místních občanů a dětí.

Program pro přítomné zajistily děti z místní základní školy a Mateřské školy v Hudlicích. Děti zazpívaly několik písniček a ty větší zahrály i na kytary. Otevírání studánek se účastnil i starosta Hudlic Pavel Hubený.
„Je to moc hezká jarní akce. Jsem rád, že se z ní v naší obci stala už letitá tradice," poznamenal k akci Pavel Hubený.

Akcí, které mají v Hudlicích letitou tradici místní kulturní komise zajišťuje pro obyvatele obce během roku několik. Patří k ní také masopust, při kterém se každoročně převléknou do rozmanitých masek desítky dospělých i dětí.

„Letos máme za sebou už několik tradičních akcí. Mimo jiné k nim patří také oslava MDŽ, pravidelné zájezdy do termálního bazénu ve Weidenu, zájezd na Zahradu Čech v Litoměřicích, otevírání studánek, oslava čarodějnic. Další nás čekají. V květnu to bude Muzejní noc, která je tradičně spojená s prohlídkou domku Josefa Jungmanna," vyjmenovala některé tradiční akce v Hudlicích předsedkyně místní kulturní komise Jiřina Tejnorová.

V letošním roce se v obci také poprvé konaly větší akce na místní rozhledně Máminka. Jednou z nich je Keltský telegraf a soutěžní odpoledne pro děti na Velký pátek, v sobotu 7. května bude na rozhledně Mámince Hudebně májové odpoledne a den před ním, v pátek 6. května v obci položí věnce k pomníku padlých.