Třináct metrů vysoký smrk zdobí odpondělního dopoledne centrum Berouna. Zaměstnanci Technických služeb usadili strom před berounskou radnici během několika desítek minut.

„Letošní strom je o několik metrů nižší než ten loňský, ale účel rozhodně splní. Získali jsme ho od soukromé osoby z Králova Dvora – Počapel. Ráno jsme na zahradě smrk porazili a v devět hodin už stál na Husově náměstí,“ sdělil nám ředitel berounských Technických služeb Luboš Kácel.

Další strom vpondělídělníci instalovali i v areálu bývalé Hvězdy na Velkém sídlišti. Tento smrk pochází přímo z Berouna, a to z lokality u autobusového nádraží.

„Ozdobní obou stromů musíme stihnout tento týden, protože v neděli již začíná advent,“ podotkl jeden z pracovníků Technických služeb.

Na rozsvícení stromečku i celé výzdoby centra Berouna si lidé musí počkat do neděle. Od 16 hodin se na Husově náměstí koná koncert Spirituál kvintetu. Při této příležitosti místostarosta Tomáš Havel slavnostně rozsvítí první svíci na adventním věnci a především zapne vánoční osvětlení města.