Velký zájem byl o pozorování březnového zatmění slunce, Žebrácký vandr nebo Den otevřených dveří při 15. ročníku spanilé jízdy mopedistů. „Mimořádného zájmu se ale také dočkaly astronomické dílny ve velkém sále Kulturního klubu, promítání noční oblohy spojené s prohlídkou hradu Točník i přednáška Hvězdy jako hvězdy,“ říká za Hvězdárnu Žebrák Vladislav Slezák, který děkuje za přízeň všem návštěvníkům i městu, díky kterému hvězdárna získala například novou fasádu.

A bylo toho samozřejmě mnohem víc. Necelý rok od spuštění monitorování bolidů 
v projektu s názvem Bolidozor se Hvězdárna Žebrák stala jednoznačně nejúspěšnější stanicí v počtu detekcí. Na kontě má více než 400 tisíc záznamů a stanice byla modernizována. Zástupci hvězdárny se zúčastnili řady konferencí, vyjížděli za dětmi do škol. Navíc se stali staronovými členy Asociace hvězdáren a planetárií.

A čím hodlají Žebráčtí ohromit děti a dospělé v příštích měsících? „Připravujeme opět řadu novinek a akcí pro veřejnost," říká Vladislav Slezák a dodává, že hodlají nadále pokračovat ve vylepšování samotné hvězdárny. „Lidé se mohou těšit na naprosto úžasný audiovizuální cestopis astronoma Petra Horálka, letní kino s grilováním, výjezdní astronomický program v Plzni a případně i na tábory," vyjmenoval Vladislav Slezák s tím, že na programu bude i pozorování Perseid, Noc vědců, drakiáda nebo výstava.
Mezi pravidelné akce Hvězdárny Žebrák, které by si milovníci noční oblohy neměli nechat ujít, patří Astronomická pozorování dalekohledy. Konají se každý první čtvrtek v měsíci. V červenci a srpnu začínají ve 21 hodin.