Dech beroucí fotografie nočního nebe z těchto vzdálených míst nezasažených světelným znečištěním mohli zhlédnout i lidé ze Žebráku. Petr Horálek tato města v předchozích dnech navštívil, jeho besedu si užilo několik desítek lidí.

Akci pořádali zástupci Hvězdárny Žebrák, kteří připomněli, že podle Petra Horálka byla pojmenovaná planetka. A jak k tomu došlo? „Před měsícem jsem byl v Africe na letišti v Johannesburgu, kde jsem se mohl na pár připojit
k internetu. Zde jsem se tuto informaci dozvěděl," vysvětlil Petr Horálek s tím, že ho velmi překvapilo, že jeho jméno bylo navržené i přijaté k pojmenování planetky. Ta byla
v den narození 28. října roku 1986 Zdeňkou Vránovou, která objevila mnoho dalších planetek.

Petr Horálek se návštěvníkům přednášek přestavil jako vášnivý cestovatel, astronom 
i fotograf. Jak sám říká, cítí se hvězdným světoběžníkem 
a i nadále hodlá být popularizátorem astronomie. „Tu krásu, kterou vidím, chci předávat lidem. Byl bych rád, kdyby zjistili, že astronomie není tak složitou záležitostí, jak se někteří domnívají," prohlásil Petr Horálek.

Ten by také rád upozornil na to, že přebytečným svícením se lidstvo připravuje o pozorování výjimečných úkazů na nebi. Petr Horálek je navíc přesvědčený o tom, že astronomové celému lidstvu zachraňují život. Přitom připomněl, že tím rozhodně nemyslí sebe. „Nejenže hvězdáři planetky objevují, ale také propočítávají možnosti srážek se zemí," vysvětlil astronom.

Fotografie Petra Horálka, na kterých zachytil noční nebe a vzácné nebeské úkazy, již několikrát ocenila odborná porota. Za největší úspěch ovšem považuje, že jedna z jeho fotografií byla vybrána NASA jako prestižní Astronomický snímek dne. Na konci roku 2014 jej pozvala Evropská jižní observatoř v Chile (ESO) jako prvního Čecha k funkci Fotografického ambasadora.