Nejnáročnější byla příprava daného místa, kdy si obec musela najmou těžkou techniku. „Bylo například potřeba pořezat okolní stromy, plochu srovnat, nechat vyvézt nálety a další materiál. Za to jsme zaplatili osmdesát tisíc korun a stromky vyšly zhruba na patnáct tisíc. Celkově jsme se vešli do sta tisíc,“ uvedl starosta Hvozdce Zdeněk Mottl.

Deník na návštěvě.Deník na návštěvě.Zdroj: DENÍK

Pozemek bude do zimy také oplocený, aby byl sad chráněn před zvěří. „Chtěli bychom tam nainstalovat podobný plot, který používají lesáci,“ dodal Mottl.

Projekt byl společným dílem obyvatel obce. „Toho, že přišla spousta lidí pomoct, si moc vážíme a všem moc děkujeme,“ dodala předsedkyně komise pro kulturu, sport, sociální otázky a styk s veřejností Marie Ernestová.

„Osobně to považuji za velký úspěch. Sad jsme vysadili během jednoho dne ve spolupráci s hasiči, místními obyvateli a se spolkem žen. Roste zde pětatřicet stromů. Jsou tam třešně, slivoně, meruňky, ořešáky. Se skladbou jednotlivých druhů nám pomohl Josef Šenk, který má své zahradnictví v Komárově a který nám poradil, jak se mají stromky sázet a zavlažovat. Za jeho ochotu mu moc děkujeme,“ dodal hvozdecký starosta Zdeněk Mottl.