Pozemky městu vynesou miliony

Peníze představitelé Králova Dvora hodlají použít na dofinancování kanalizace v lokalitě Křižatka. Do rozpočtu Králova Dvora letos přibydou dva miliony korun. Město je získá prodejem pozemků za místním supermarketem Hypernova. Lukrativní prodej schválili králodvorští zastupitelé na svém posledním veřejném zasedání. „Do výběrového řízení se přihlásila jen jedna firma z Českých Budějovic. Ta nám za metr čtvereční nabídla o několik korun vyšší cenu, než jsme původně požadovali. Bylo to 1410 korun,“ informoval místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.


Budějovická firma tak získala lukrativní pozemky o rozloze kolem 13 353 metrů čtverečních. „V letošním roce nám za pozemky firma zaplatí dva miliony korun. Zbytek, což je necelých sedmnáct milionů korun, přijde na účet města v příštím roce,“ vysvětlil místostarosta Králova Dvora.
Miliony korun, které město z prodeje pozemků získá, hodlá použít na rozvoj králodvorské lokality Křižatka. „Chceme zde s pomocí státní dotace vybudovat kanalizaci a peníze budeme směřovat na její dofinancování,“ dodal Petr Vychodil. Kanalizace v lokalitě Křižatka by měla město vyjít na 40 – 50 milionů korun.

Nový vlastník nechce na lukrativních pozemcích za necelých devatenáct milionů korun stavět další byty. V obchodní zóně mezi Berounem a Královým Dvorem chce investovat finanční prostředky do výstavby dalších obchodů. „Mezi body, které kupující strana ve svém záměru uvedla, byla i výstavba obchodu pro kutily a další menší obchody,“ informoval místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.


Pozemek, který představitelé Králova Dvora budějovické firmě prodali, se nachází v těsné blízkosti myčky a nad pozemkem, na kterém měl podle původních plánů stát obchodní dům Plus. „Jeho výstavba je bohužel ve skluzu,“ poznamenal místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.
„Slyšela jsem, že výstavba Plusu nebyla v Králově Dvoře zahájena proto, že se vlastníci pozemku mezi sebou soudí. Ale nevím jestli to není jen nějaká fáma,“ poznamenala Jiřina Bělostíková z Berouna.


Stejně jako obyvatelé Králova Dvora doufá, že mezi Berounem a Královým Dvorem jednou vyroste nějaké zábavné centrum. „Obchodů už máme všude dost. Já bych tady osobně přivítala nějaké pěkné multikino jako je například na Zličíně,“ přeje si Jiřina Bělostíková.