Hýskov/ Na výstavbě kanalizace v Hýskově se už týdny pilně pracuje. Za náročnou investiční akci obec zaplatí více než 80 milionů korun.
„Po dlouhém snažení jsme získali dotaci ministerstva zemědělství, dalšími financemi nám pomohl Středočeský krajský úřad, určitým procentem budou na akci participovat Vodovody a kanalizace Beroun. Další financování už je na nás,“ okomentovala financování kanalizace starostka Hýskova Ivana Týlová.


Přestože v mnoha ulicích musejí lidé překonávat výkopy, stavební práce, které s sebou přinášejí i uzavírky, snášejí dobře. Nyní je uzavřena ulice Za Humny a spodní část ulice Zábranské. Zábranská ulice je kvůli výstavbě kanalizačního potrubí celá neprůjezdná už od 16. července. Stejně tak nelze užívat ani spodní část ulice K Lesíku. V Družstevní ulici budou vybudovány přípojky a od 27. srpna se kanalizace začne stavět v prostorách Náměstí 5. května.


Objízdné trasy pro motoristy vedou ulicemi Na Břasích, Dělnickou a Berounskou. Kvůli nim budou autobusové spoje zajíždějící na místní náves až do odvolání projíždět spodní částí Hýskova a zastavovat na autobusové zastávce.