VIDEO - Návštěvnost byla opět vysoká

Vánoční trhy, které se v Hýskově konaly již popáté, nabídly návštěvníkům nejen pestrou nabídku zboží, ale také bohatý kulturní program, který si užili nejen děti, ale i dospělí. Vánoční trhy přitom nenavštívili pouze hýskovští obyvatelé, ale našli se tu i zvědavci, kteří přijeli například z Prahy.

„Snažíme se, aby se program neopakoval a aby byl pro lidi co nejzajímavější. Na začátku jsme si říkali, že když mohou být vánoční trhy na Staroměstském náměstí, proč by nemohly být i u nás v Hýskově a byla to pravda. Občané akci rozhodně vítají,“ sdělila starostka Ivana Týlová.

Na začátku programu vystupovaly děti z mateřské a základní školy, které vystřídal kouzelník a středověké duo Ella. Diváky zaujala i ohnivá show, po které následovalo rozsvícení vánočního stromu a ohňostroj. Návštěvníci si nemohli stěžovat ani na počasí, které se s prvním ročníkem nedalo srovnat.

„Vzpomínám si, že když jsme vánoční trhy pořádali poprvé, tak foukal hrozný vítr. Stánky, které jsme postavili, se nám rozlámaly a azyl nám tenkrát poskytli manželé Švestkovi, v jejichž garáži jsme měli nakonec stánek s občerstvením,“ smála se starostka.

Letos se akce podařila bez sebemenších komplikací a všichni návštěvníci si ji náležitě užili. „Jsme tady každý rok a moc se nám to líbí, protože je vidět, že i na vesnici se mohou pořádat kvalitní vánoční trhy,“ řekla Martina Netáhlová z Hýskova.