Jedná se vlastně o největší kulturní akci v Hýskově a ani letošní rok nebude výjimkou. Přípravy na slavnosti právě vrcholí a už teď je jasné, že se máte na co těšit.

Akce se opět koná na fotbalovém hřišti. „Hned v úvodu bychom chtěli dětem vynahradit zrušený dětský den, který se nekonal kvůli nepřízni počasí. Od 14 hodin je naplánována dětská hodinka," uvedla starostka obce Ivana Týlová.

Zahájení 12. obecní slavnosti je naplánováno na 15. hodinu, ihned poté se můžete těšit na soutěž mladých hasičů v útoku na cíl. Soutěžit budou mladí hasiči z Hýskova a Malých Přílep o Putovní pohár OÚ Hýskov, mladí hasiči Rackové představí svoji loď, vyrobenou z PET lahví a prakticky odprezentují svoji celoroční práci a činnost.

Celý program Obecní slavnosti je nabitý zajímavými akcemi a jmény. Těšit se můžete například na Hereckou školu, kouzelníka, břišní tanečnice i silovou show, chybět nebude The Beatles Revival Band.

„Celou slavnost jako vždy a tradičně zakončí úžasný ohňostroj. Poté se budou moci všichni přítomní bavit a tančit až do ranních hodin při disco hudbě z 80.let," dodala Ivana Týlová.

V průběhu akce nepřijdou zkrátka ani děti, pro které bude ve spodní části fotbalového hřiště připravena již tradiční pouť, tedy stánky, kolotoče, skákací hrad a další.