Padlé stromy se přitom vyskytovaly především menších obcí jako například v Jivině, Bzové, Chaloupkách, Osovu, Karlštejně, Olešné, Zaječově, Nižboru a Újezdu, kde zasahovaly sbory dobrovolných hasičů. Ty byly buď přímo ze zasažených obcí, případně z obcí okolních.

Další případy řešili profesionálové. K výjezdu tak museli hasiči z Berouna, kteří pracovali na spadlém stromu v obci Železná, ale i ti hořovičtí, jež se potýkali s tím samým v Tlustici. K poněkud vážnějšímu výjezdu vyjeli dobrovolníci z Hlásné Třebáně, jež zasahovali v ulici Trubská, kde strom padl na rodinný dům.

Další případ řešil Hasičský záchranný sbor Beroun společně s dobrovolníky z Králova Dvora, a to v Králově Dvoře - Křižatky, kde se přetrhly dráty vysokého napětí. Ty se nebezpečně povalovaly na ulici, některé volně visely nad vozovkou a hrozilo tak nebezpečí zásahu elektrickým proudem.

K visícímu krytu lampy veřejného osvětlení jeli hasiči z Berouna. Ten museli odstraňovat v ulici Za Městskou horou, kde masivní díl hrozil bezprostředním zřícením, což vzhledem k jeho hmotnosti mohlo mít fatální následky. Zásah hasičů přitom komplikoval silný vítr, který při zásahu nijak nepolevoval.