Trojjazyčného virtuálního průvodce městem si lidé mohou koupit za padesát korun. Jeho součástí je i prohlídka všech interiérů Městského plaveckého areálu Tipsport laguna s řadou doplňujících informací. Ten, kdo nemá počítač, si může za stejnou cenu pořídit turistického průvodce.
Obyvatelé Berouna virtuálního průvodce vítají. I když ho někteří nehodlají využít kvůli tomu, že město i okolí znají výborně, jedná se podle nich o dobře promyšlenou prezentaci a službu pro turisty.

„V Berouně žiji odmalička, takže jej znám jako své boty a průvodce nepotřebuji. Pro ty, co to tady tak dobře neznají, je to ale určitě dobrá věc. Řada lidí neví například o muzeu, jeskyních i o medvědech. Když sem přijede nějaký cizinec, tak si třeba jen projde náměstí, ale o památkách v Berouně i okolí vůbec nic netuší. Městu to určitě pomůže k dalšímu zviditelnění,“ myslí si Věra Frýdlová z Berouna.

Kromě virtuálního průvodce jsou v městském informačním centru k dostání také jiné propagační materiály. Novinkou je skládací letáček věnovaný městskému plaveckému areálu, který lidé dostanou nejen s ceníkem, ale i s provozní dobou a dalšími informacemi.